Rostkowo 1976

wpis w: Aktualności, Rostkowo | 0

14 maja 1957 roku Ojciec Święty Pius XII poświęcił kopię Cudownego Obrazu przywiezioną do Rzymu przez Prymasa Polski i obdarzył ją specjalnym błogosławieństwem na nawiedzenie kościołów całej Polski. Namiestnik Chrystusa delegował niejako Matkę Chrystusa do kraju, który zapragnął z Nią razem rozpocząć drugie tysiąclecie swoich dziejów.

W pierwszą niedzielę Adwentu 30 listopada 1975 roku Diecezja Płocka przeżywała podniosłą uroczystość Inauguracji Nawiedzenia. Przygotowania do Nawiedzenia Diecezji trwały kilka lat. Najpierw trzeba było zaktywizować duchowieństwo i zakony przez odpowiednią lekturę a następnie konferencje z wprowadzającymi referatami, które głosili między innymi zaproszeni biskupi z diecezji, gdzie Nawiedzenie miało już miejsce: bp Ablewicz z Tarnowa i bp Wójcik z Sandomierza. Odbyły się również duszpasterskie spotkania duchowieństwa z misjonarzami i rekolekcjonistami Peregrynacji w diecezji płockiej. Wydział Duszpasterski Kurii wydał obszerną instrukcję o Nawiedzeniu oraz szczegółowy kalendarz Peregrynacji.

30 listopada diecezja płocka, jako dwudziesta trzecia, przeżyła uroczystość inauguracji Nawiedzenia. Obraz przejęła od diecezji włocławskiej. Uroczystość miała miejsce w kościele klasztornym OO. Pasjonistów w Przasnyszu ->Spotkanie kościoła płockiego z Matką Bożą 1975-1976

 

Jasnogórska ikona w Rostkowie 1976, zdjęcie z zasobów własnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.