Rok Wiary w Kościele

wpis w: Aktualności | 0

Tak zainaugurowana zostało istnienie www.parafiastupsk.pl

 

Drodzy Parafianie!

11 października Ojciec Święty Benedykt XVI zainauguruje w Kościele katolickim Rok Wiary! Z tej okazji wystosował specjalny list do wiernych zachęcając ich do pogłębienia swojej relacji ze swoim Mistrzem i Przyjacielem Jezusem Chrystusem.

Ten mijający rok w naszej Wspólnocie Parafialnej także obfitował w szereg ciekawych inicjatyw i wydarzeń, które warto odnotować. Wspomnę choćby ostatnie wydarzenia: nasz doroczny Odpust Parafialny (15 VIII) i Festyn z tej okazji, odbyta Pielgrzymka Parafialna do Gdańska (27 VIII), Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa (22 IX), w październiku spotkania z byłymi księżmi proboszczami posługującymi w Stupsku, wyjazd na II Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Smardzewa (6 X).

Tym co też warto podkreślić będzie strona Parafii Stupsk w internecie, którą uruchomimy w pierwszych dniach października.  To ważna informacją, gdyż swoją działalność chcemy rozprzestrzenić i dotrzeć do szerszego grona nie tylko parafian Stupskich ale także naszych sympatyków, przyjaciół, czy też tych z nas, którzy mieli swoje korzenie u nas a los rzucił ich w różne miejsca naszej ojczyzny czy nawet poza jej granice.

Na stronie będzie informacja o naszych korzeniach, o historii parafii, proboszczach urzędujących, będą aktualności, nasze „dziś Kościoła” i wszelkich ciekawych inicjatywach i wydarzeniach dziejących się na terenie naszej Parafii. Zachęcam też do współpracy i redagowania tej strony, która mam nadzieję będzie pomocą i służyła naszemu wspólnemu pożytkowi i zbudowaniu.

Ks. Sławomir Obrębski

Proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.