Ks. Franciszek Wiechecki

wpis w: Aktualności | 0

Opisanie stanu kościoła i inwentarza sporządzone przez dziekana mławskiego wskazuje jako zdającego ks. Ignacego Pepłowskiego a jako przyjmującego nowomianowanego proboszcza ks. Franciszka Wiecheckiego:

1920_100_7219

Dokument z 1920 roku, brak dokładnej daty.

Z Głosu Mazowieckiego, katolickiego pisma codziennego z 1934 roku, nr 142 dowiadujemy się, że ks. Wiechecki urodził się w 1874 roku w Mławie. Studia teologiczne ukończył i święcenia kapłańskie przyjął w roku 1899 w diecezji łucko – żytomierskiej. Był prześladowany w czasie rewolucji bolszewickiej. Pierwszą parafią jaką objął po powrocie do kraju był Stupsk.

Zmarł po długiej i cięzkiej chorobie 22 czerwca 1934 roku.

GM_1934_ks_Wiechecki_a

O tym, że ks. Wiechecki był proboszczem Mołczan informował Dwutygodnik Dyecezalny Wileński z 1911 roku:

Dwutygodnik_diecezjalny_wileński_1911_aa

Więcej informacji w zakładce Proboszczowie i Jesienna refleksja