Jan Paweł II w Płocku

wpis w: Aktualności | 0

W Kronice Parafialnej ks. Mieczysław Białowąż odnotował::

„… dla podtrzymania wiernych na duchu wypada czwarta pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do ojczyzny. W tej pielgrzymce Ojciec Święty Jan Paweł II przyjeżdża 7 czerwca do Płocka. Jest to historycznie wielka chwila dla diecezji płockiej, dla nas wszystkich. Przedstawiciele naszej parafii w autokarze (jeden autokar z parafii) udają się do Płocka, aby tam przeżyć te piękne i niezapomniane chwile. Radości ze spotkania z Ojcem Świętym jest wiele. Ojciec Święty wzywa nas do wierności Bożym Przykazaniom”

Wydarzenia sprzed 25 lat wspominamy także z Gościem Płockim:

Wspominamy tamten 7 i 8 czerwca 1991 roku, gdy w czasie IV pielgrzymki do ojczyzny św. Jan Paweł II odwiedził Płock i „pozdrowił całe Mazowsze”.
To była uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek, 7 czerwca Jan Paweł II przybył z Włocławka. Swój pobyt w Płocku rozpoczął od Mszy św. sprawowanej na placu celebry, blisko stadionu „Wisły”.

Nad papieskim ołtarzem górował wizerunek Jezusa Miłosiernego i był przypomnieniem 60. rocznicy pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie. był to również czas, gdy Kościół Płocki wspominał 50. rocznicę męczeńskiej śmierci abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego.

Dzień, w którym mówił do nas święty papież

papiez_płock_a

 

 

 

 

 

 

 

 

Gość Płocki – galeria zdjęć

 

Płock, 7 czerwca 1991

Płock, 8 czerwca 1991

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.