Dzwony naszego kościoła

wpis w: Aktualności | 0

Dzwony naszego kościoła to:

Wojciech – waga 580 kg – opatrzony napisami: Dzwon ten ufundowała par. Stupsk w 1970 r. w dowód wdzięczności Bogu za wybudowanie kościoła i jego konsekracje; z drugiej strony Maryja Kiedy Ordynariuszem diec. płockiej był J.E. Ks. Bp. dr Bogdan Sikorski a prob. par. ks. Ludwik Jasiński. Znak Odlewnia dzwonów A. Kruszewski w Węgrowie.

Józef – waga 330 kg – Św. Józefie Opiekunie rodzin, weż w swoją opiekę rodziny par. Stupsk. Dzwon ten ufundowany przez Michalinę Jasińską, Matkę ks. Ludwika 1970 r.

Stanisław – waga 210 kg – Św. Stanisławie Kostko Patronie młodzieży, wstawiaj się do Boga za naszą młodzież. Ufundowany przez ks. Ludwika Jasińskiego prob. par. Stupsk w podziękowaniu za dar kapłaństwa 1970 r.

dzwon1970

 

 

 

 

 

 

 

 

Krótką informację o znanej nam wcześniejszej historii stupskich dzwonów możemy znaleźć we wpisie Kilka słów o dzwonach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.